5 powodów, dlaczego warto skorzystać z pomocy windykatora

Pracodawca zalega z wypłatą wynagrodzenia? Twój kontrahent nie spłaca w terminie swoich zobowiązań? Zastanawiasz się, jak odzyskać pieniądze od dłużnika? Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy windykacyjnej – dowiedz się, jakie są największe zalety takiej współpracy.

 

Zapotrzebowanie na usługi windykacyjne w Polsce

Korzystanie z usług firm windykacyjnych staje się w Polsce coraz powszechniejsze – zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Jak wynika z danych znalezionych na stronie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA, łączna kwota długów Polaków z roku na rok staje się większa. W czerwcu 2017 roku oscylowała w granicach 42,5 mld zł, a w 2018 roku wynosi już 52,8 mld zł. Wysokość długów osób prywatnych szacuje się na 44,16 mld zł. Natomiast znajdujący się w KRD właściciele firm zadłużeni są na kwotę 8,64 mld zł.

 

Osoby prywatne zazwyczaj zalegają z opłatami rachunków, spłat kolejnych rat kredytów lub pożyczek. W przypadku przedsiębiorców ich problemy finansowe bardzo często wynikają z opóźnień w regulowaniu należności przez kontrahentów. Jak wynika z raportu „Audyt windykacyjny. Czy polskie firmy wiedzą, jak radzić sobie z niepłacącymi kontrahentami?” taka sytuacja miała miejsce w 23,8% ankietowanych przedsiębiorstw. Natomiast 11,2% firm korzystało z usług windykacyjnych, aby wyegzekwować płatność od klienta.

 

W czym może Ci pomóc firma windykacyjna?

W niektórych sytuacjach odzyskanie należnych nam pieniędzy od dłużnika we własnym zakresie jest niezwykle problematyczne. Często działania podejmowane samodzielnie przez wierzyciela nie przynoszą pożądanego skutku i uprzednio wyznaczony termin płatności staje się coraz bardziej odległy. Jeśli próby odzyskania pieniędzy od dłużnika są bezskuteczne, najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do firmy windykacyjnej.

 

Głównym zadaniem firmy windykacyjnej jest odzyskiwanie długów od osób prywatnych oraz przedsiębiorców. Na początkowym etapie współpracy z konkretnym wierzycielem windykator podejmuje rozmowy z dłużnikiem, aby zmotywować go spłaty należności. Niekiedy także negocjuje z płatnikiem dotychczasowe warunki – ustanawiając korzystniejsze raty, może ułatwić mu uregulowanie zadłużenia. Jeśli tego typu działania nie przyniosą oczekiwanego skutku, windykator może skierować sprawę do sądu. W sytuacji, gdy płatnik nie ureguluje zadłużenia, następują czynności komornicze i dopiero wtedy dochodzi do zajęcia części jego majątku.

 

pomoc windykatora
Dłużnik zwleka z uregulowaniem zobowiązań? Skorzystaj z usług windykatora.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług windykatora?

Wahasz się, czy współpraca z firmą windykacją to dla Ciebie dobre rozwiązanie? Poznaj jego największe zalety:

  • Większa szansa na uregulowanie należności

Skorzystanie z usług renomowanej i doświadczonej firmy windykacyjnej zwiększa szansę na odzyskanie pieniędzy od dłużnika. Nacisk ze strony profesjonalistów może znacznie przyspieszyć spłacenie długu. Niekiedy windykatorom udaje się rozwiązać problem z brakiem płatności polubownie – w niektórych przypadkach wystarcza kontakt telefoniczny, by skłonić płatnika do uregulowania należności. Warto jednak pamiętać, że w takich sytuacjach czas odgrywa bardzo istotną rolę. Im wcześniej nawiążemy współpracę z firmą windykacyjną, tym większa szansa na spłacenie długu.

 

  • Bogata oferta usług windykacyjnych dla dłużników i wierzycieli

Obecnie w Polsce funkcjonuje ok. 6 tys. firm windykacyjnych – oferta poszczególnych windykatorów bywa bardzo zróżnicowana. O pomoc mogą zwrócić się do nich zarówno wierzyciele, dotychczas bezskutecznie domagający się od dłużnika spłaty należności, jak i osoby zadłużone. Wśród usług świadczonych przez firmy windykacyjne na rzecz wierzycieli znajdują się m.in. skup długów oraz odzyskiwanie należności od płatników. Natomiast dłużnicy mogą skorzystać z pomocy windykatora m.in. w zakresie opóźnienia lub uniemożliwienia egzekucji, a także sprzedaży zadłużonych nieruchomości.  

 

  • Wynagrodzenie uzależnione od efektów

Współpraca z firmą windykacyjną może być bardzo korzystna pod względem finansowym. Koszty, które poniesie wierzyciel, zazwyczaj są uzależnione od rezultatów prowadzonych działań. W dodatku w niektórych przypadkach firmy zapewniają klientom także bezpłatne zastępstwo prawne i konsultacje.

 

  • Z usług windykatora może skorzystać każdy

Zazwyczaj nie ma żadnych ograniczeń co do możliwości skorzystania z usług firmy windykacyjnej. O pomoc do windykatora mogą zwrócić się zarówno osoby prywatne, jak i właściciele firm. Jednak zdarza się, że niektóre firmy windykacyjne specjalizują się w określonym typie klientów.  

 

  • Windykacja na koszt dłużnika

Jak wynika z Ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych, wierzyciel może obciążyć dłużnika kosztami wynikającymi ze współpracy z firmą windykacyjną. Jeśli finał postępowania windykacyjnego będzie pozytywny dla wierzyciela – tzn. windykator odzyska jego pieniądze, może on starać się o to, by związane z postępowaniem koszty zostały doliczone do kwoty zadłużenia, którą ma obowiązek uregulować płatnik.

 

Szukasz skutecznej firmy windykacyjnej? Skontaktuj się z nami! Świadczymy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Nasza oferta obejmuje skuteczne działania windykacyjne, pomoc prawną dla firm, kompleksową ochronę dłużnika, a także zakup wierzytelności na Śląsku. Skorzystaj z naszego doświadczenia i sprawdź, jak mogą Ci pomóc nasi specjaliści.

 

Nostron logo

Nostron

Adres korespondencyjny:

ul. Emanuela Imieli 14

41-605 Świętochłowice

 

telefon: +48 501 758 518

e-mail: biuro